Restorant-Piceri “SHIJA”

Restorant-Piceri “SHIJA” spacioz, me sallonin e tij me stil modern, ndodhet ne katin perdhe, menjehere pas zones se hollit kryesor. I konceptuar me nje dekor shume artistik, restornati ka perballe kopshtet e zbukuruara te Hotelit Ark, ndodhur ne Tirane. Kapaciteti i tij maksimal arrin 350 persona te ftuar te akomoduar, duke e shnderruar hotelin Ark, ne vendin ideal per organizime apo mbledhje te karakterit social, por jo vetem. Restoranti “SHIJA” mund te depertoje lehtesisht tek cdo i ftuar qe ka kerkesa dhe pritshmeri te larta, teksa dhuron tek ata nje udhetim tundues qe zgjon arome Mesdhetare shoqeruar nga tonalitete te spikatura te artit te kulinarise Italiane. Nen kujdesin rigoroz te shefave me ne ze te afruar ne hotelin tone, delikatesat e sherbyera tek Restorant “SHIJA”, tentojne te respektojne ne cdo pjate te servirur origjinalitetin e shijeve te trasheguara nder vite nga ndikimi i kulturave. Shijoje delikatesen e servirur tek ne, nen shoqerine e perzgjedhjes mes pafundesise se variacioneve te vererave te disponueshme ne hotelin tone. Tek Restorant “SHIJA” mengjesi bufe sherbehet cdo dite i pasur me variacion produktesh te fresketa.

Bar Restoranti ne Tarace–“ARK Gourmet”

Bar Restoranti ne Tarace “Ark Gourmet”me nje kapacitet te plote 150 te ftuare te akomoduar, gjendet ne katin e 4-et te Hotelit luksoz te biznesit “ARK”, ne Tirane. Kombinimi i dekorit elegant, shijeve te shkelqyeshme vendase dhe nderkombetare shoqeruar nga sherbimi me experience i stafit tone mikprites, permbush kenaqesine e te darkuarit per te gjithe te ftuarit tane.

RESTAURANT & BARS

Me kenaqesi ju rekomandojme te vizitoni nje nga restorantet e hotelit tone per te provuar shijen e kulinarise unike ne llojin e saj. Ne BEST Western Premier Ark Hotel ne Tirane, Shqiperi do te gjeni te mirenjohurin Restorant-Piceri “SHIJA” te vendosur ne hollin e katit perdhe, si edhe Restorant Bar ambjentuar ne Taracen e Hotelit ‘Ark Gourmet’ te vendosur ne katin e fundit te hotelit. Te dyja restorantet kane kapacitet te bollshem per te mirepritur realizimin e suksesshem te eventeve te ndryshme si bankete, festa, darka gala apo organizmin e ceremonive dasmore. Te dyja restorantet konsiderohen dhe renditen mes restoranteve me te mira te qytetit te Tiranes.